Üdvözöljük honlapunkon!

 Szövetségünk majd’ 27 év működés után, mint önálló jogi entitás szerveződött újjá. A MAVESz származtatott jogi személyeként működő Műanyag-Csőgyártók Szövetségéből (MCsSz) a Fővárosi Törvényszék 2024. június 28-én hatályosult végzésével új néven alakult át.

A szövetség neve most már Műanyagcső- és Idomgyártók Magyarországi Szövetsége (rövid nevén MCsMSz) néven működik tovább. Az új Szövetség az MCsSz jogutódjaként jött létre.

Szövetségünk céljai semmit sem változtak. Reményeink szerint megnövelt hatékonysággal fogjuk képviselni tagjaink és tagjaink és szervezetünk partnereinek érdekeit a jogalkotás, az új jogszabályokon alapuló eljárásrendek kialakításában.

Termékeink körét a közeljövőben alapvetően két európai dokumentum, az Ivóvíz Irányelv (DWD) és az új Építési Termék Rendelet (CPR) bevezetése, a két jogi terület újszerű szétválasztásának és összehangolásának feladata érinti.

Természetesen megjelennek az új kihívások a hulladékfeldolgozás (körkörös gazdaság), a fenntarthatóság, a környezetszennyezés tovább csökkentése. Tagjaink aktívan alkalmazzák, vagy legalább tanulmányozzak az európai műanyagipar kezdeményezését az Operation Clean Sweep működési és tanúsítási modellt, amelynek lényege a felhasznált alapanyagok veszteségének minimalizálása, majd nullára csökkentése.

Természetesen egyik legfontosabb működési területünk a szabványosítás. Iparágunkat képviseljük az európai és a hazai szabványalkotás folyamatában.

A működésünk folytonosságát a régi és az új nevünk összecsengésén túl azzal is szeretnénk kihangsúlyozni, hogy honlapunkat nem szüntetjük meg és nem indulunk új honlappal, hanem a régi elemekre építjük az új információkat, tartalmakat.

Pillanatkép az átalakulási folyamat során is aktív tagságról:

BT Nyloplast Kft.
FGF Bt.
Inno-Comp Kft.
N és S Kft.
TeraPlast Kft.
Pipelife Kft.
Uponor Kft.
Texor Kft.
Wavin Kft.

Az önálló jogiszeméllyé válást levezényelte:
Rozsnyay Kálmán elnök és
Aranyi Sándor titkár.

Műanyag-Csőgyártók Szövetsége

Üdvözöljük a Műanyag Csőgyártók Szövetségének oldalán!

Az MCsSz-t 1997. november 15.-én alapította három vállalat: a Pannonpipe Műanyagipari (jelenleg Pipelife Hungaria Kft.), a Wavin Pemü Kft., (jelenleg Wavin Hungary Kft) és az Uponor Műanyag Csőrendszer Kft. (jelenleg Uponor Épületgépészeti Kft.). 
Mindhárom (részben vagy egészen) leányvállalata az európai öt legnagyobb műanyagcső gyártó cég egyikének.

1997.-2004. között az MCsSz négy új taggal bővült: BC Ablakprofil Gyártó és Forgalmazó Kft-vel, az Inno-Comp Kft.-vel, a Partium’ 70 Műanyagipari Rt.-vel és a Rehau Forgalmazó Kft.-vel.

2003.-ban az Uponor leállította magyarországi műanyag közműcső gyártását és 2004.-től megszüntette MCsSz tagságát.

2005.-ben hét új taggal bővült az MCsSz: a Vörsas Termékelőállító és Szolgáltató Kft.-vel, a TEXOR Műanyagipari, Kereskedelmi és Szolgáltató Kft.-vel, a BTH Műanyagfeldolgozó Kft.-vel, a Tímár Gumi Kft.-vel, a TU-BA Trade Kft.-vel, a Solvay Kémia Kft.-vel és az Innovene Marketing (Ineos Marketing) pozsonyi irodájával.

Az idők során a tagság változott, 2009-ben az alapszabályt úgy módosítottuk, hogy rendes tagként olyan külföldi tulajdonú cső- és fitting gyártó vállalatok is beléphetnek, amelyek Magyarországon csak termékeik terjesztésével foglalkoznak.

Az MCsSz-ben rendes tagok a hazai műanyagcső gyártó vállalattok, társult tagok a kapcsolódó gyártást végző (pl. csőgyártáshoz keveréket előállító) vállalatok, továbbá vannak pártoló tagok (pl. a Magyarországon műanyagcső kereskedelemmel foglalkozó, ill. ahhoz alapanyagot beszállító cégek). Az MCsSz képviseli tagjainak szakmai érdekeit, összehangolja a közös fellépést, kezdeményezi a tagok közös szemléletmódjának kialakítását.

Főbb tevékenységi területek:
A szabványosítási munkába az MCsSz Műszaki Bizottsága a Magyar Szabványügyi Testület (MSzT) segítségével kapcsolódik be. MCsSz szakember vezeti az MSzT Műanyag Cső és Kötőidom szabványosítási bizottságát (MSzT MB 712), részt veszünk az európai, CEN, szabványok kidolgozásában, megvitatásában. Az MSzT 2003. január 1. óta a CEN teljes jogú tagja. A CEN TC 155 közgyűlését már háromszor rendezték Magyarországon Szövetségünk teljes körű szervezési és anyagi támogatásával. Legutóbb 2012 májusában az 51. közgyűlést rendeztük meg Debrecen városában.

Támogatja a műanyagcső-gyártással és -alkalmazással kapcsolatos szakmai továbbképzést, egyetemi oktatást, egyetemi jegyzet kiadást.

Képviseli a szakmai érdekeket a parlament, a kormányzat és a hatóságok felé, ésszerű módon megosztva a feladatot a Magyar Műanyagipari Szövetséggel és a Magyar Vegyipari Szövetséggel. Ellátja a képviseletet nemzetközi szinten. Vizsgálja a nemzetközi műanyagcső kereskedelmi információkat és erről tájékoztatja a tagokat. Tanulmányozza a műszaki újdonságokat az MCsSz érdekeltségébe tartozó területen és erről tájékoztatja a tagokat és az iparággal kapcsolódó tevékenységet folytató vállalatokat, intézményeket, főként a felhasználókat.

Az MCsSz tagjai gyártják a Magyarországon felhasznált műanyag-csőrendszerek >80%-át. Az MCsSz tagság nyitott, várja az érdeklődőket, az új belépőket. Az MCsSz együttműködik a tőle szervezetileg független Magyar Műanyagipari Szövetséggel /MMSz/, szakszövetségként tagja a Magyar Vegyipari Szövetségnek (MAVESz), a TEPPFA-nak (az európai műanyagcső és -fitting gyártók szövetségének). A TEPPFA tagszövetségeinek, vállalatainak megadja honlapja bizalmas részének jelszavát, a honlapról számos, értékes információt lehet szerezni.

Ha érdekli klikkeljen ide!

 2. Műanyagcső konferencia

AMITŐL A HÁZ MŰKÖDIK

Idei, 2017-es, műanyagcső konferenciánkon az épületeinket, lakásainkat, szociális és jóléti intézményeinket ellátó csőrendszerek, mint a víz-, gáz-, csatornarendszerek stb., fontos kérdéseivel foglalkoztunk. Érintettük a csőrendszerek jogi, szabványosítási, tanúsítási, gyártási, telepítési aspektusait.

Tettük mindezt a MIÉRT MŰANYAG? mottó jegyében. Ma is meg vagyunk győződve arról, hogy az említett közművek építésére az egyik legkiválóbb anyag a MŰANYAG.

A 2018. január 25-én megrendezendő 2. Műanyagcső konferenciánkegy lépéssel közelebb visz a szolgáltatások fel-, illetve kihasználásához, a XXI század kínálta komfort élvezetéhez. Második konferenciánk mottója: 

AMITŐL A HÁZ MŰKÖDIK

Gondoljunk csak bele. Szinte minden energia folyam közvetítéséhez szükség van csövekre, csőkötőidomokra, egyszóval csőrendszerekre. 

Azt is könnyen beláthatjuk, hogy a műanyagcső rendszerek minden esetben első osztályú megoldást kínálnak. Ez a helyzet a hideg-melegvíz szolgáltatással, legyen bár gáz, napsugárzás, vagy egyéba hő forrása. A műanyagcsövek szinte egyedüli csőtermékek a lakó épületek elektromos hálózatának kialakításában. Nélkülözhetetlenek a szennyvíz összegyűjtésében és eltávolításában, de egyre közeledik az az idő, amikor a többrétegű, fémbetétes műanyag csöveket engedélyezik az ivóvíz ellátáson túl a gázellátás épületen belüli részének kialakítására is.

Az is igaz persze, hogy ezek a csőrendszerek, mint minden más ember által készített berendezés, csak akkor szolgálnak örömünkre és nem bosszúság forrásai, ha kialakításuk a tervezéstől az utolsó elem beépítéséig szaktudással történik, a legfrissebb technológiai – technikai tudás felhasználásával.

A 2. Műanyagcső konferenciánk kísérletet tesz, hogy egy szűk időkeretben, de átadja mindazokat az újdonságokat, amelyek iparágunkat jellemzi az alapanyag fejlesztéstől a termék innováción át az alkalmazási technológiákig.

A Konferencia napirendje jelenleg tervezés alatt van. Végleges napirend és előadói lista decemberben várható. A részvételük biztosítása érdekében azonban már most célszerű résztvevőként regisztrálni. A döntés megkönnyítése érdekében kérjük, hogy tekintsék át a tervezett témaköröket:

  • forgalmazás dokumentációs feltételei
  • energia hatékonyság, energiahatékony épületgépészeti rendszerek
  • a szigorodó épületenergetikai követelményeknek megfelelő épületek
  • épületen belüli nyomó csővezetékek
  • épületen belüli lefolyóvezetékek
  • ivóvíz higiénia
  • vákuumos csapadékvíz elvezetés
  • ipari alkalmazások?
  • telken belüli csapadékvíz kezelés, szikkasztás
  • különböző műanyagvezetékek összehasonlítása

Regisztrálás.